gebze kompanzasyon, kompanzasyon panoları, kompanzasyon pano montaj, gebze kompanzasyon firmaları, kompanzasyon, kocaeli kompanzasyon, istanbul kompanzasyon, kopmanzasyon nasıl yapılırİşletmelerde yer alan yüksek güce sahip makine sistemleri için gerekli olan elektriksel güçte faz farkları ve kaymalar meydana çıkması sonucu, firmaların kompanzasyon panolarına ihtiyaçları vardır. Kompanzasyon panoları voltaj ve akım sinyali arasındaki faz kaymasını düzelterek stabil tutmaya çalışırlar.

Volt Mühendislik firması olarak firmaların elektriksel sistemlerinde meydana gelen güç ve akım kayıplarını önlemek için kompanzosyon pano kurulum, montaj ve destek hizmetleri sunmaktadır.

 

 

Kompanzasyonu Yapılacak Tesisin Analizi Aşağıdaki İşlemlere Uygun Yapılmaktadır.
► Proje Aşamasında Olan Tesis

Tesis proje aşamasında olduğu zaman güç katsayısı 0,7 olarak dikkate alınır ve cosθ2=0,95’e ayarlanır.

θ1= 460 θ2= 180 olduğunu bildiğimizden QC=P.(tan(46)-tan(18))=0,67xP kVAr olarak kondansatör gücü bulunabilir.

► Çalışır Durumda Olan Tesis

► Ampermetre, voltmetre ve cosinüsfimetre yardımı ile analiz:
Aktif ve reaktif sayaçlar yardımı ile analiz: Sayaç sabitleri ve statik tur sayısı dikkate alınır. P ve Q bulunur.
 

"İşletmenize kalite ve güven katar..."

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz için en uygun teklifi bizden alabilirsiniz

Not: Talep oluşturmadan önce hizmetlerimizi gözden geçiriniz.

Hizmet alan müşterilerimizden;

Trafo Bakım & Ölçüm Hizmetleri

Yeni nesil teknoloji ile üretilmiş profesyonel cihazlarımızla firmanız da bulunan küçük yada büyük ölçekli santral ana trafo ve diğer trafo ünitelerinin ölçüm hizmetlerini müşterilerimize sunmaktayız. Kullanmakta olduğumuz ölçüm cihazlarımız ile firmanızda bulunan trafo sistemlerine ait ölçüm sonuçlarını raporlamanın dışında, müşteri isteği doğrultusunda trafoların bakım ve yenileme işlemlerini de sunmaktayız.

AG ve OG Proje Hazırlama

Volt Mühendislik konusunda uzman olduğu alçak gerilim ve orta gerilim tesis ve tesisatlarına müşterilerine çözüm firması olmaktadır. Elektrik projesi yaptırılacak yerleşim biriminin idari belgelerinin eksiksiz olma durumunda, yerleşim birimi için elektrik projeleri hazırlamaktadır. Projesi yapılacak OG-AG Elektrik Projesi Üç Safhada Gerçekleşir

Danışmanlık Desteği

Müşterilerimize sahip olduğumuz elektrik-elektronik alanında teknik bilgileri düzenli bir eğitim programı altında belirli periyodik dönemler içerisinde danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Müşterilerimize ait projenin daimi olarak sürekliliğini sağlamak amacıyla gerek sistemini kurduğumuz bir düzenin sürekliliğini sağlamak gerekse var olan mevcut sistemler ile ilgili müşterilerimize danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Danışmanlık hizmetleri konu başlığı altında vermiş olduğumuz hizmetler

Elektrik Müşavirlik Hizmetleri

Firmanıza ait elektrik tesisatlarını, elektrik idareleri kurumları ile olan evrak işlerinizi, plan ve proje çizimlerinizi, sayaç alımı,  elektrik pano kurulumu, elektrik kablo hat çekimleri gibi uygulamalarda müşterilerimize elektrik müşavirlik hizmeti vermekteyiz. İşletmenizde bulunan tüm elektriksel ihtiyaçları raporlayıp, işletmenizin kalitesini daha da yükseltmeniz için tecrübelerimizle siz firma yöneticilerine çözüm ortağı oluyoruz. Volt Mühendislik firması olarak uzman kadromuz ile elektrik ve elektronik alanında sizlere hizmet sunmaktayız.